#19 Wysoka Kopa, Góry Izerskie, 08.11.2020

Zbliżając się do końca, przed Wami Wysoka Kopa – jeden z ostatnich szczytów Korony Gór Polski, który pozostał na liście do zdobycia. Po nim pozostały już tylko cztery. Tym samym otwieramy ostatnie TOP 5 😉 .
Najwyższy szczyt Gór Izerskich pojawił się w naszym quizie na pierwszą rocznicę istnienia naszego bloga.
Pytanie brzmiało – „Na który ze szczytów Korony Gór Polski dojdziemy zbaczając ze szlaku?” – i tak – ten post jest odpowiedzią na to pytanie, a poniższy ślad jest czystym tego dowodem.

Kolejnym ciekawym aspektem zdobywania Gór Izerskich jest to, że można je pokonać na rowerze. Szlaki, które przemierzaliśmy zdobywając szczyt w większości są albo utwardzone albo dobrze ubite, a nawet w niektórych miejscach jak na wejściu szlakiem niebieskim przy Izerskich Garbach był asfalt. Dodatkową atrakcją dla rowerzystów prócz stojaków na jednoślad była stacja rowerowa z najpotrzebniejszymi narzędziami oraz pompką.

Aby dopełnić wyjątkowość tego pasma górskiego, jest jeszcze jeden plus gdzie można zatrzymać się przemierzając ww. szlak. Na przemierzonej przez nas trasie mijaliśmy już niestety nieczynną kopalnię Kwarcu Stanisław.
Jest to najwyżej położona kopalnia w Polsce (około tysiąca metrów n.p.m.), która widocznie przebija się z pokrywy lasu na zboczu Izerskich Garbów dając przy tym widok na piękną panoramę Gór Izerskich oraz Karkonoszy.

Zapraszamy do galerii ✌

Read Previous

#28 Rysy, Tatry, 23.08.2020

Read Next

#26 Śnieżka,#11 Skalnik,#3 Skopiec 21-22.11.2020

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Most Popular