#9 Czupel 4.01.2020

…i w Nowym 2020 Roku ruszyli z kopyta, 4-ego stycznia i 4 szczyt zawitał w książeczce Korony Gór Polski.
Tym razem trasa, jak nie my – krótka z niewielkim wzniesieniem tak zwana „w te i we w te”. Jednak w tej całej prostocie był CEL i POMYSŁ.
Jak już wiadomo nie od dziś, najprostsze pomysły są najlepsze. Dlatego powód charakteru sobotniej wędrówki opowiemy od początku.

Po ostatniej wędrówce na Turbacz oraz po jej opublikowaniu na naszym blogu odezwała się do nas jedna osoba z grupy Korony Gór Polski z facebook’a z zaproszeniem do jeszcze bardziej zawężonej grupy uczęszczającej wspólnie na szczyty. Nie byłoby w niej nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że ta pozytywnie zwariowana grupa promuje CEL CHARYTATYWNY.

Fot. Katarzyna Juszczak

Jeśli się połączy te kropki – sport + wędrówka + góry + nowi ludzie + pomoc komuś = MASA SATYSFAKCJI 💪
Wynik był prosty, ruszyliśmy z nimi i po tej wędrówce już wiedzieliśmy, że nasze szlaki jeszcze się zejdą.

Bartku (Ty który nas zaprosiłeś) dziękujemy za włączenie nas do jakże szczytnego celu. Natchnieni tym spotkaniem, tą grupą, bliżej końca stycznia również ruszamy z dodatkową pomocą. Więcej szczegółów na ten temat w kolejnym poście.

Jak technicznie wyglądała Nasza wędrówka?

Auto można pozostawić na Przełęczy Przegibek z dużym parkingiem na 20-30 samochodów. Stamtąd niebieskim szlakiem przez Schronisko PTTK na Magurce ruszyliśmy dość pokaźną paczką (około 20 osób) wprost na Czupel. Jak wskazaliśmy wyżej, szlak nie jest trudny, aczkolwiek bez uwagi w niektórych miejscach można było sobie swoje cztery litery zgrabnie obić 😰, szczególnie o tej porze roku.
Warto zaopatrzyć się w nakładki antypoślizgowe albo w raczki. Koszt niewielki (30-100zł), a zawsze zabezpieczy nasze zdrowie i na pewno przyda się na kolejne zimowe wyprawy.

Trasa szlaku na Czupel
Profil wysokości

INFORMACJA KULTURALNA i PRORODZINNA:

Przy Schronisku Górskim PTTK na Magurce znajduje się trasa biegowa wraz z wypożyczalnią sprzętu biegowego. Więcej informacji na temat wypożyczeń sprzętu oraz godzin dostępności toru pod tym linkiem – http://skirajbit.pl/aktualnosci/ . Dojazd pod trasę biegową możliwy pod samo Schronisko.
Poza atrakcją sportową, wyżej wymieniona trasa jest idealna, żeby zarazić swoje Pociechy wędrówkami porą zimową. Jak można zauważyć po profilu szlaku, jeśli dzieciaki wezmą ze sobą jeszcze jabłuszka lub jak to ktoś podczas wyprawy rzekł kolokwialnie „d**poloty”, to przy schodzeniu ze szczytu będą miały jeszcze większa radochę, niż z tego że jest biało.

PIECZĄTKI KGP

  • Schronisko Górskie PTTK na Magurce – obecnie po lewej stronie od lady do zamawiania strawy
  • Bufet Gawra na parkingu na Przełęczy Przegibek

PORADY

  1. Jak ktoś obawia się o warunki pogodowe i nie wie czego spodziewać się na szczycie, warto zadzwonić do PTTK – 33 817 04 21
  2. Nakładki antypoślizgowe lub raczki, bardzo przydatne. W niektórych miejscach szlak był z warstwą lodu.
  3. Ubikacja na Magurce w PTTK płatna 2 zł, przejście w formie bramki, po wydrukowaniu kuponu. Ku naszemu zaskoczeniu kupon jest wymienialny w bufecie na zniżkę ww. kwoty.
Przebieg trasy 3D

Read Previous

Wesołych Świąt i Hucznego Sylwestra !

Read Next

Co w Nowym 2020 Roku?

One Comment

  • […] jak pisaliśmy w ostatnim poście o zdobyciu szczytu CZUPEL, będzie też na PATRONITE cel charytatywny, z którego cała zbiórka zostanie przeznaczona dla […]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Most Popular